T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

          Valiliğimizi Takip Edin          
                 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 


 
 
              
 
 
 
 
     


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlimizden Haberler  >>   Tüm Haberler

 RUKİYE SARIER BUMİN ANAOKULU TÖRENLE AÇILDI.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.RUKİYE SARIER BUMİN ANAOKULU TÖRENLE AÇILDI. 

Emekli öğretmen Rukiye Bumin'in yaptığı 60 bin TL'lik bağış ile ilköğretim okulu onarılarak anaokulu olarak hizmete açıldı. Tokat-Sivas karayolu üzerinde uzun bir süredir atıl bir halede bulunan Geyras İlköğretim Okulu onarılarak anaokuluna dönüştürüldü. Valimiz Sayın Şerif Yılmaz, Hayırsever Emekli Öğretmen Rukiye Bumin, Tokat Belediye Başkan Yardımcımsı Mustafa Bandırmalı, Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek ve daire müdürlerinin katıldığı törende renkli görüntüler yaşandı. GOP İlköğretim Okulu'nun ana sınıfı öğrencilerinin mehteran ekibi ile 23 Nisan Anaokulu öğrencilerinin dans gösterilerini Valimiz Sayın Yılmaz ve katılımcılar ilgiyle izledi.

Törende konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, hayırsever Rukiye Bumin'e teşekkür etti. Bu tür hayırsever kişilerin artması temennisinde bulunan Petek, il merkezinde hayırsever yönünden sıkıntıları olduğunu ifade ederek, "Tokatlı iş adamlarımızı, hayırseverlerimizi okul, yurt yapmaya davet ediyorum. İlçelerimizde bu konuda hayır seveler üzerine düşeni yapıyor" dedi.

Valimiz Sayın Şerif Yılmaz ise emekli ikramiyesi ve kendi birikimini gelecek nesillere aktaran emekli öğretmen Rukiye Bumin gibi duyarlı öğretmenler olduğu müddetçe gelecek nesiller için endişe etmeye gerek olmadığını söyledi ve hayırsever Emekli Öğretmen Rukiye Bumin'e teşekkür plaket takdim etti. Okulun açılışını Valimiz, emekli öğretmen Bumin ve öğrencilerle birlikte yaparak okulu gezdi. Haberle ilgili fotoğraflar için tıklayınız.


Bu içerik toplam 2.142.423 kez gösterildi, Site toplam 3.447.415 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 1.301 kişi geziyor.


     Sayın Valimizi Takip Edin
      Haber ve Duyurular