T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

  
  
 
       

 
 
 
 
 
 
 
  


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlimizden Haberler  >>   Tüm Haberler

 VALİMİZ ADOÇİM TOKAT ÇİMENTO FABRİKASI ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ BELGE TÖRENİNE KATILDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Valimiz Sayın Şerif YILMAZ, Adoçim Tokat Çimento Fabrikası’nın Entegre Yönetim Sistemi belgesi almaya hak kazanmasından dolayı düzenlenen törene katıldı.

Büyük Tokat Oteli’nde düzenlenen törene Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali ÖZKARA, Cumhuriyet Başsavcısı Özkan GÜLTEKİN, Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, İl Emniyet Müdürü Osman BALCI, kurum müdürleri ve Adoçim Çimento Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Genel Müdürü Ahmet Vasfi Pekin ile Adoçim yetkilileri katıldılar.

Adoçim Tokat Fabrika Müdürü İsmail Bulut açılış konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan beri Türkiye sanayisinin gelişimi ve Adoçim Fabrikası ile ilgili bilgiler verdi. Çimento sektöründe cumhuriyetin ilk yıllarında 13 bin ton yıllık çimento üretimi gerçekleştirdiğini belirten BULUT, bugün toplam 60 milyon ton çimento üretimi gerçekleştirildiğini ifade ederek Türkiye’nin bu üretim miktarıyla Avrupa’nın en büyük çimento üreticisi ve ihtracaatçısı olduğumuzu kaydetti. Adoçim olarak yılda 1 milyon 200 bin klinker,  1 milyon 758 bin ton çimento üretimi gerçekleştirdiklerini belirten BULUT, toplam 310 kişiyi istihdam ettiklerini ve çalışanlarının %73 ünün Tokat’tan olduğunu sözlerine ekledi.

Adoçim’in gelişen Türkiye ekonomisine paralel olarak faaliyet sürdürdüğünü ve bölge ekonomisine önemli katkı sunduğunuda kaydeden İsmail BULUT, 2007 yılında faaliyete başlamalarıyla birlikte çevre, iş sağlığı güvenliği ve kaliteye öncelik verdiklerini belirtti.

Adoçim Tokat Fabrika Müdürü İsmail Bulut konuşmasını şöyle sürdürdü;

“…2012 yılında çevresel yönü belirgin hale getirmek için bölgede bulunan tüm atık yağları ve lastikleri bertaraf edecek sistem üzerine çalışma ve projelerimiz devam etmektedir. Çalışanımızın sağlığı ve güvenliğini önemsiyoruz. Yetenekli, nitelikli iş yetkinliğine sahip personelimizle çalışmak vazgeçilmezimizdir. Geçtiğimiz yıllarda yaşam alanlarını iyileştirmek için bir milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptık. Kişilerin iş sağlığı güvenliği bilincini geliştirmek içinde 7 bin saatin üzerinde eğitimler gerçekleştirdik.  Şu an fabrikamızda yıl sonu itibariyle 330 gündür kayıp günsüz kazasız gün geçirdik . Hedefimizse bin güne ulaşmaktır”

Türkiye ve Avrupa’da akredite olmuş Kalite ve Çevre Kurulu Direktörü Gürsel Cezmi ÖZCAN konuşmasında entegre yönetim sistemiyle ilgili bilgiler verdi.  ÖZCAN, Adoçim’in iş sağlığı ve güvenliği için bir yıl içinde 600 bin Euro masraf ettiğini, bu çalışmaların örnek olmasını dileyerek, Adoçim’e teşekkür etti.

Valimiz Sayın Şerif YILMAZ belge töreni sırasında yaptığı konuşmasında ADOÇİM ailesini tebrik ederek  yapmış oldukları yatırımla bölge insanımıza ve Tokat ekonomisine katkı sundukları için teşekkür etti. Adoçim’in sürdürülebilir kalkınmanın gereği kalite, çevre, insan sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili almış oldukları bu belgeyle İlimizde örnek olduklarını ifade eden Valimiz, bu Tokat’ta güzel günlerin geleceğinin habercisidir. Adoçim’i tekrar tebrik ediyorum dedi.

Adoçim Tokat Çimento Fabrikası’na OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kurmasından dolayı verilen “Entegre Yönetim Sistemi Belgesi” Valimiz tarafından Adoçim  Çimento Beton Sanayi ve Ticaret A.Şnin Genel Müdürü Ahmet Vasfi Pekin’e takdim edildi.

04.01.2012 - 16:20 - H.B.

Tokat Valiliği

Bu içerik toplam 2.636.485 kez gösterildi, Site toplam 4.650.454 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 109 kişi geziyor.

e-posta: tokat@icisleri.gov.tr
Valilik Özel Kalem Tel:0 356 214 10 01- Faks: 0 356 214 54 54, Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü 214 54 49, e-posta: tokat@icisleri.gov.tr