T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

  
  
 
       

 
 
 
 
 
 
 
  

 
YAŞAR GÜÇ: YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ

Tokat Başçiftlik Erikbelen Köyü doğumlu Yaşar GÜÇ, 2009 yılında UNESCO tarafından Kaval yapımı ve icrası dalında Yaşayan İnsan Hazinesi olarak kabul edilmiştir. Ünü Okyanus ötesine varan Yaşar GÜÇ, Niksar'da turistlerin ilgi odağı olmaya Niksar'ın tanıtımına destek vermeye devam ediyor.


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlimizden Haberler

 TOKAT VALİSİ MUSTAFA TAŞKESEN, ZİLE’DE TEMEL ATMA VE AÇILIŞ TÖRENLERİNE KATILDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

     Tokat Valisi Mustafa TAŞKESEN, Zile Devlet Hastanesi ile bir tekstil fabrikasının temel atma törenine ardından Zile Otobüs Terminali ve bir butik otelin de açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra düzenlene Çirit Müsabakasını izledi.

      Törene Tokat Valisi Mustafa TAŞKESEN, Ak Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Ak Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Özkara, Tokat Belediye Başkanı Andan Çiçek, Tokat 48.Piyade Eğitim Alay Komutanı Albay Ünal Çaycı, İl Emniyet Müdürü Osman Balcı, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Turhal Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, Zile Kaymakamı Nuri Özder, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Belde belediye başkanları, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Hacılar Köyü mevkisinde yapılacak olan Zela Tekstil Fabrikası'nın temel atma töreninde konuşan Vali Mustafa TAŞKESEN, Tokat'ın, Teşvik Kanunu'nda 5. bölgede yer alması ve sahip olduğu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) bir şans olduğunu söyledi.

Tokat OSB'nin yüzde 25'lik kapasitesinin dolu olduğunu, görev yaptığı süre içerisinde yüzde 100 doluluk oranına ulaşmasını ümit ettiğini belirten Sayın TAŞKESEN, bu konuda gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.

  Vali TAŞKESEN, daha sonra şunları kaydetti:

        "Tabii iş adamlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Herkesin batıya koştuğu bir zamanda, her türlü teşvike rağmen iş adamlarının batıda yatırım yaptığı zamanda ilçemizde bu tür yatırımların yapılması her türlü takdirin üzerinde. Zile tarihi zenginlikleri bozulmamış önemli bir ilçemiz. Bu OSB ve özellikle bugün atacağımız yüksek istihdamlı bu yatırımla beraber inşallah geçmiş istihdamlı dönemlere koşar adımlarla ilerlediğini düşünüyorum."

         Sayın Valimiz, Kahya Mahallesi'nde yapılacak olan Zile Devlet Hastanesi'nin temel atma törenine katılan protokol üyeleri daha sonra Tokat'ın Zile ilçesinde belediye tarafından yaptırılan yeni şehirler arası otobüs terminali törenine geçti. Halk Oyunları Yarışmasında Türkiye birincisi olan Melikgazi İlköğretim Okulu öğrencileri halk oyunları ekibi, birbirinden güzel oyunlar sergilemesinin ardından Protokol konuşmalardan yapıldı ve kurban kesimi ile yeni şehirler arası otobüs terminalinin açılışı gerçekleşti.

         Sakiler Mahallesi'ndeki bir butik otelin açılışını da gerçekleştiren Sayın TAŞKESEN düzenlenen Çirit Müsabakasını ardından ilçeden ayrıldı. 

Bu içerik toplam 1.043.662 kez gösterildi, Site toplam 4.759.075 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 42 kişi geziyor.

e-posta: tokat@icisleri.gov.tr
Valilik Özel Kalem Tel:0 356 214 10 01- Faks: 0 356 214 54 54, e-posta: tokat@icisleri.gov.tr