T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

  
  
       
 
 
 
 
 
 
 
 
  

 
YAŞAR GÜÇ: YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ

Tokat Başçiftlik Erikbelen Köyü doğumlu Yaşar GÜÇ, 2009 yılında UNESCO tarafından Kaval yapımı ve icrası dalında Yaşayan İnsan Hazinesi olarak kabul edilmiştir. Ünü Okyanus ötesine varan Yaşar GÜÇ, Niksar'da turistlerin ilgi odağı olmaya Niksar'ın tanıtımına destek vermeye devam ediyor.


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlimizden Haberler

 VALİMİZ SAYIN MUSTAFA TAŞKESEN'İN HİMAYELERİNDE "TOKAT VE SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM" KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Valimiz Sayın Mustafa TAŞKESEN, Çavuşoğlu Tover Otel' de himayelerinde düzenlenen "Tokat ve Sürdürülebilir Turizmi" konulu seminere katıldı. Sayın Valimiz, İlimizin önemli hazinelerinden biri olan tarih ve kültür birikimini İl'in kalkınmasına kanalize etmek ve İlimiz turizm kaynaklarını harekete geçirmek üzere bir dizi çalışma başlatmış olup, bu amaçla önümüzdeki süreçte pek çok faaliyet ve proje ile İlimiz hakettiği yere ulaşacaktır. Sayın Valimizin Tunceli Valiliği döneminde Tunceli Pertek İlçesinde "TRB1 Bölgesi Turizm Potansiyeli' konulu bir sunum gerçekleştiren Sayın Prof. Dr. Bülent HİMMETOĞLU'nun bilgi birikiminden Tokat İlimizinde faydalanması ve turizm alanında atılacak adımlarda bu bilgiler ışığında hareket edilmesine yönelik olarak davet ettiği Sayın HİMMETOĞLU İlimizde çok önemli bir seminer verdi.

Seminerde bir konuşma yapan Sayın Valimiz; Turizmde herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini, " Halkın iştirak etmediği, sivil toplum kuruluşlarının ortak olmadığı hiçbir teşebbüs, faaliyet, proje başarılı olamaz.
" ifadelerine yer veren Sayın Valimiz ayrıca "tabii turizm olması için farklı neyimiz var, mesela Taşhan Amasya'da da var, buna benzer hanlar, hamamlar, tekkeler, camiler birçok yerde var, bir kere farklılıklarımızı ortaya koymamız lazım, konaklama lazım konaklanacak yerler lazım, hizmet sektörünün çok iyi olması lazım. Turistin orada kalması için oteller çok iyi olabilir, hizmet sektörümüz de çok iyi olabilir, o da yetmez, turisti gezdirecek iyi bir program yapmamız lazım' diyerek 'iç turizm olmadan dış turizmde başarılı olmanın zor olduğunu", bu konu ile ilgili gerekli proje talimatlarını ilgili birimlere verdiğini, öncelikle il dışında yaşayan Tokatlılara Tokat'ı tanıtacaklarını" "Tokat'ımızın her geçen gün yeni eserlerinin sergilendiği engin bir hazinesi var, çok yakında basımı gerçekleşecek olan "Tokat Seramikleri" kitabı bunun bir göstergesi olacaktır." dedi. 

Prof. Dr. Bülent HİMMETOĞLU, verdiği seminerde Türkiye'de yapılan turizm projelerinde icra edilen çalışmaları katılımcılarla paylaştıktan sonra Tokat'ın turizm konusunda heves ve iyi niyete sahip bir il olduğunu, o iyi niyeti 3 yıl önce de gördüklerini belirterek çok önemli turizm bilgileriyle katılımcılardan beğeni gördü.

Beğeni ile izlenen seminere Valimiz Sayın Mustafa TAŞKESEN'in yanı sıra Tokat Belediye Başkanı Sayın Adnan ÇİÇEK, Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Sayın Mustafa ŞAHİN, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.
Bu içerik toplam 1.109.760 kez gösterildi, Site toplam 4.928.414 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 57 kişi geziyor.

e-posta: tokat@icisleri.gov.tr
Valilik Özel Kalem Tel:0 356 214 10 01- Faks: 0 356 214 54 54, e-posta: tokat@icisleri.gov.tr