T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

  
  
 
       

 
 
 
 
 
 
 
  

 
YAŞAR GÜÇ: YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ

Tokat Başçiftlik Erikbelen Köyü doğumlu Yaşar GÜÇ, 2009 yılında UNESCO tarafından Kaval yapımı ve icrası dalında Yaşayan İnsan Hazinesi olarak kabul edilmiştir. Ünü Okyanus ötesine varan Yaşar GÜÇ, Niksar'da turistlerin ilgi odağı olmaya Niksar'ın tanıtımına destek vermeye devam ediyor.


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlimizden Haberler  >>   Tüm Haberler

 48.İNCİ PİYADE ALAY KOMUTANLIĞINDA SANCAK VE KOMUTANLIK DEVİR TESLİM TÖRENİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Tokat 48. Piyade Eğitim Alayı Komutanlığı'nda görev süresini dolduran Alay Komutanı Piyade Kıdemli Albay Fahrettin Dörtkol, Alay Sancağı'nı yeni Alay Komutanı Piyade Albay Süleyman Sami Yiğitaslan’a törenle devretti. 48’inci Piyade Alay Komutanlığı Kışlası'nda düzenlenen törene, Valimiz Sayın Şerif Yılmaz, Sivas Garnizon ve 5. Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Muammer Bayram, 15. Piyade Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Canatan, Tokat Jandarma Bölge Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ömer Mimiroğlu, Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Zehra Seyfikli, daire Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Tokat'ta 2008-2010 yılları arasında 48. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı'nda görev yapan Albay Dörtkol, 2010 yılı genel atamaları ile Astsubay Üst Karargah Hizmetleri Eğitim Merkezi Komutanlığına atanmıştı. Tokat'ta yaptığı çalışmalarla halkın güvenini ve sevgisini kazanan Albay Fahrettin Dörtkol, sancak devir-teslim töreninde "48. Piyade Eğitim Alayı Sancağı'nı teslim aldığım gibi lekesiz, tertemiz size teslim ettiğimin işareti olarak öpüyor ve teslim ediyorum" dedi. Piyade Albay Yiğitaslan’da  "Bu sancağı benden sonra sağ kalana teslim etmeden ölmek bana haram olsun. İçtiğim bu anda bağlı kalacağımın işareti olarak sancağımı öpüyor ve teslim alıyorum" dedi.

Sancak devir teslim töreni sonrasında Sivas Garnizon  ve 5.Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Muammer Bayram devir teslim töreni ile ilgili olarak, ‘‘her iki subayımıza yeni görev yerlerinde başarılar diliyor aileleri ile birlikte ömür boyu mutluklar diliyorum’’ dedi. Sancak ve Komutanlık devir teslim töreni, tören geçişiyle sona erdi. Valimiz Sayın Şerif Yılmaz tören sonunda eski ve yeni alay komutanlarımızı tebrik ederek yeni görev yerlerinde kendilerine başarılar diledi.


Bu içerik toplam 2.681.211 kez gösterildi, Site toplam 4.748.789 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 9 kişi geziyor.

e-posta: tokat@icisleri.gov.tr
Valilik Özel Kalem Tel:0 356 214 10 01- Faks: 0 356 214 54 54, e-posta: tokat@icisleri.gov.tr