T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

  
  
       

 
 
 
 
 
 
 
  

 
YAŞAR GÜÇ: YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ

Tokat Başçiftlik Erikbelen Köyü doğumlu Yaşar GÜÇ, 2009 yılında UNESCO tarafından Kaval yapımı ve icrası dalında Yaşayan İnsan Hazinesi olarak kabul edilmiştir. Ünü Okyanus ötesine varan Yaşar GÜÇ, Niksar'da turistlerin ilgi odağı olmaya Niksar'ın tanıtımına destek vermeye devam ediyor.


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlimizden Haberler  >>   Tüm Haberler

 SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLATISI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan milletvekili genel seçimleri nedeniyle ilimiz ve ilçelerimizde seçimin düzen içinde yapılması, kamu güvenliği ve huzurun sağlanması, yasadışı eylem ve işlemlerin önlenmesi amacıyla Valimiz Sayın Şerif Yılmaz başkanlığında güvenlik toplantısı gerçekleştirildi. Valiliğimiz Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Valimiz Sayın Şerif Yılmaz’ın yanı sıra Vali Yardımcılarımız Mustafa Tüysüzoğlu, H.Mehmet Kara, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Nuh Köroğlu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, ilçe kaymakamları ve ilgili birim amirleri katıldı.
12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan seçimlerin huzur içerisinde yapılması için gerekli tüm tedbirlerin alınacağını ifade eden Valimiz Sayın Şerif Yılmaz ““Bugün TBMM’nin almış olduğu kadar çerçevesinde, 24. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri ile ilgili ilimizde yapılacak olan, idare tarafından yapılması gereken iş ve işlemlerle ilgili toplantıyı, gerek güvenlik kuvvetlerimiz gerekse ilçe kaymakamlarımızla beraber değerlendirip, seçimin huzur, güven ve milli iradenin sandığa yansıyacağı şekilde gerçekleşmesiyle ilgili üzerimize düşen görevin eksiksiz yerine getirilmesini, bu amaç doğrultusunda yapılacak çalışmaların tekrar koordineli bir şekilde gözden geçirilmesi amacıyla bu toplantıyı gerçekleştirdik.
Hepinizin malumu, Anayasamızın 79. maddesinde seçimlerin yargı organlarının genel yönetim ve denetimi altında yapılacağı, seçimlerin başlamasından bitimine kadar, seçimin düzen içinde yönetimi ve dürüstlüğü ile ilgili bütün işlemleri yapma ve yaptırma, seçim süresince ve seçimden sonra seçim konuları ile ilgili şikayet ve konuları inceleme, kesin karara bağlama görevi Yüksek Seçim Kurulu’na aittir. İl ve ilçelerde de Seçim Kurulları’na ait olduğundan herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için bu kurullar tarafından alınan ve yayınlanan kararların titizlikle takip edilmesi ve bu karar doğrultusunda işlem yapılması biz idarecilerin görevlerinden bir tanesidir.
Yine bunun yanında genel olarak kamu güvenliği ve huzurunun sağlanması ve kanun dışı eylem ve işlemlerin önlenmesi mülki idarenin ve güvenlik güçlerinin görevidir. Bu nedenle ilimizdeki seçimin huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi için her türlü tedbirleri önceden arkadaşlarımız hazırladılar, yapılan çalışmaları bugün tekrar gözden geçirip, uygulamada aksaklığa meydan vermemek kaydıyla inşallah seçimin ilimizde huzur, güven içerisinde ve herkesin kendi hür iradesini sandığa yansıtacak ortamın oluşmasıyla ilgili tüm tedbirleri almış vaziyette halkımızın hizmetinde bu görevi eksiksiz yerine getirmiş olacağız.
11 Nisan tarihinde Milletvekili aday listeleri açıklandı. İlimizden aday olan tüm Milletvekili adaylarımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum. Kendilerinin hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum. Kazananın Tokat olmasını diliyorum. Tüm vekil adaylarımızın Tokat’a hizmet etme düşüncesi ile hareket ettiklerine inanıyorum ve kendilerine 24. dönemde Tokat’ta güzel hizmetlere birlikte vesile olmamız temennisi ile başarılar diliyorum. Tüm halkımıza, Tokat’ta ve dışarıda yaşayan tüm halkımıza bu vesile ile tekrar sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. Valimiz Sayın Şerif Yılmaz’ın açılış konuşmasının ardından güvenlik toplantısı basına kapalı olarak devam etti.

Bu içerik toplam 2.690.656 kez gösterildi, Site toplam 4.774.312 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 54 kişi geziyor.

e-posta: tokat@icisleri.gov.tr
Valilik Özel Kalem Tel:0 356 214 10 01- Faks: 0 356 214 54 54, e-posta: tokat@icisleri.gov.tr